وبلاگ

نقش هیت سینک چیست؟

نقش هیت سینک چیست؟

نقش هیت سینک امروزه در لوازم الکترونیکی بسیار مهم و کلیدی میباشد. در این مقاله قصد داریم اندکی وارد جزئیات شده و در رابطه با نقش هیت سینک در تجهیزات الکترونیکی اطلاعاتی تخصصی ارائه دهیم.

امروزه شما نمیتوانید هیچ ابزار الکترونیکی را در اطراف خود پیدا کنید که فاقد گرماکاهنده باشد. شاید این قطعه به حدی تخصصی باشد که ما به عنوان کاربر تا کنون با آن مواجه نشده باشیم. اما چیزی که مشخص است نقش کلیدی و حساس این قطعه در قطعات و ابزارالات امروزی میباشد.

قطعا همه ما نسبت به وسایل و ابزارآلات الکترونیکی که داریم. و در طول زندگی روزمره از آن استفاده میکنیم حساسیت های به خصوصی داشته و تمام تلاش خود در راستای حفظ سلامت ان را انجام میدهیم. جالب است بدانید مهم ترین نقش این قطعه در حفظ سلامت دستگاه ها و ابزارآلات الکترونیکی میباشد.

نقش هیت سینک چیست؟

پارس هیت سینک به عنوان برترین تولید کننده خنک کننده با ارائه سری مقالات متعدد قصد آگاه سازی عمومی را دارد. در واقع کارشناسان این مجموعه در صدد تولید محتوای آموزنده برای شما عزیزان هستند تا از این طریق منجر به افزایش آگاهی مشتریان شوند. و در نهایت مشتریان گرانقدر را به سمت انتخابی هدفمند سوق دهند.

اگر شما نیز به دنبال یافتن نقش هیت سینک هستید میتوانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا از نقش کلیدی این قطعه ارزشمند مطلع شوید.

هیت سینک چیست؟

هیت سینک چیست؟

باتوجه به آن که محصول اصلی پارس هیت سینک انواع مختلف گرماگیر میباشد. همچنین باتوجه به اهمیت این قطعه قصد داریم علی رغم وجود مقالات متعدد در این خصوص اندکی در رابطه با این قطعه اطلاعات تخصصی ارائه دهیم.

به صورت کلی هیت سینک از لحاظ معنا شناسی یک واژه لاتین میباشد. که متشکل از دو عبارت heat  و sink است. Heat به معنای گرما و sink  به معنای کاهنده میباشد. البته این کلمات در این عبارت به این معنا هستند.

این نام بسیار برازنده این قطعه میباشد. چرا که دقیقا توصیف کننده ویژگی ها و وظایف آن میباشد. اگر بخواهیم یک نام به زبان فارسی که تناسب با نام انگلیسی آن دارد انتخاب کنیم باید از عبارات گرماگیر، گرما کاهنده و یا خنک کننده یاد کنیم. در واقع این اسامی به درستی بیانگر این قطعه و کاربرد آن میباشد.

بررسی کامل نقش هیت سینک چیست؟
بررسی کامل نقش هیت سینک چیست؟

در بخش پیش که توضیحاتی مختصر در رابطه با گرماگیر ارائه شد تا حدی متوجه نقش این قطعه اسرار آمیز شدیم. اما در این بخش با جزئیات بیشتر به نقش هیت سینک اشاره خواهیم کرد.

همه ما به خوبی میدانیم که جریان الکتریکی در هر دستگاهی منجر به ایجاد انرژی جنبشی اتم ها میشود. این انرژی جنبشی خود را در قالب گرما و افزایش دما بروز میدهد. اما آیا این انرژی گرمایی و حرارت ایجاد شده مضر است؟

دستگاه های الکترونیکی موجود در بازار دارای ساختاری پیچیده هستند که ناشی از کنار هم قرار گرفتن مدار های الکتیکی و قطعات منحصر به فرد الکتریکی میباشند. هر یک از این قطعات در کنار هم باعث کارکرد صحیح دستگاه میشود. اما باتوجه به وجود جریان الکتریکی قوی و مستمر در هر یک از این قطعات قطعا حرارت بالایی ایجاد میشود. اگر این حرارت توسط ابزاری همچون خنک کننده کنترل نشود میتواند باعث آسیب های جدی به دستگاه شود.

نکته حائز اهمیت در خصوص دستگاه های الکترونیکی و تحمل حرارت آنها وجود دارد. جالب است بدانید هر دستگاه الکترونیکی باتوجه به متریال به کار رفته در آن توان حرارتی مشخصی دارد. اگر جریان الکتریکی در دستگاه به حدی زیاد باشد که از توان حرارتی آن خارج شود قطعا آسیب مستقیمی به مدارهای دستگاه، قطعات داخلی و… وارد میشود. برای جلوگیری از آسیب های ناشی از حرارت تولید شده تمامی دستگاه ها باید به یک گرماکاهنده مجهز باشند. از این طریق حرارت موجود در دستگاه تا حد زیادی کنترل شده و مانع از آسیب های جدی دستگاه میشود.

قطعا با این توضیح به خوبی از نقش هیت سینک در لوازم و دستگاه های الکترونیکی آگاهی یافتید.

خنک کننده از چه نوع متریالی است؟

خنک کننده از چه نوع متریالی است؟

تا به اینجای مقاله همه ما به خوبی میدانیم که نقش اصلی خنک کننده ها کاهش دمای تولید شده در دستگاه میباشد. قطعا این موضوع ذهن شما را به خود مشغول کرده است که این کاهش دما از چه طریقی اتفاق می افتد؟

اصلی ترین عاملی که باعث ایفای نقش هیت سینک میشود متریال استفاده شده در ساخت این قطعه میباشد. در واقع کاهش دمای ایجاد شده در دستگاه های الکترونیکی به سبب متریال سازنده خنک کننده میباشد. متریال اصلی خنک کننده ها در ابعاد و انواع مختلف از جنس فلز میباشد. اما چرا برای ساخت این قطعات از فلز استفاده میشود. فلز برترین رسانای گرما است. به همین ترتیب خنک کننده ها اغلب از متریال فلز ساخته میشوند تا به راحتی انرژی گرمایی را دریافت کنند. باتوجه به آن که یک قطعه فلزی با رسانایی بالا انرژی گرمایی را به خوبی و با سرعت بالا جذب میکند به همان میزان نیز قدرت پراکندگی گرما را دارد.

همانطور که به این موضوع اشاره شد گرماکاهنده ها اغلب از خانواده فلزات میباشند. این امر به جهت رسانا بودن فلزات میباشد. اما همه ما میدانیم که فلزات به خودی خود دارای انواع مختلفی میباشند. اغلب این قطعات کاربردی و ارزشمند از فلزات مختلف با ویژگی های مختلف ساخته میشوند.

در واقع نقش اصلی این قطعه جذب انرژی گرمایی قطعات اطراف خود و انتشار سریع آن به محیط اطراف میباشد. در واقع قدرت پراکندگی گرماگیر همانند قدرت جذب گرمای بالا بسیار چشمگیر است. به همین ترتیب به سرعت منجر به کاهش دمای تولید شده بر اثر کارکرد دستگاه میشود.

همین عملکرد سریع و بی نقص باعث شده است امروزه هیچ دستگاه الکترونیکی فاقد خنک کننده یافت نشود. اگر بخواهیم به برخی از نمونه های بارز ابزارهای الکتریکی که خنک کننده در ساخت آن به کار رفته است اشاره کنیم باید بگوییم اغلب اینورتورهای خودرو، یخچال، هالوژن های مخفی کابینت ها و… مجهز به این قطعه ارزشمند متناسب با ساختار خود میباشد.

همه ما با پروژکتورهای LED آشنایی داریم. جالب است بدانید در ساختار این پروژکتورها نقش هیت سینک بسیار کلیدی و غیر قابل انکار میباشد. در ساختار این پروژکتورها LED هایی به کار رفته است که انرژی گرمایی زیادی تولید میکنند. این انرژی گرمایی بر اثر عبور جریان الکتریکی تولید میشود. جالب است بدانید این انرژی گرمایی بسیار زیاد است و در صورت فقدان خنک کننده به سرعت باعث آسیب پروژکتور میشود. اما یک گرماگیر در این ساختار به سرعت باعث جذب انرژی گرمایی تولید شده بر اثر جریان الکتریکی و در نهایت پراکندگی انرژی گرمایی میشود.

مناسب ترین متریال برای ساخت گرماکاهنده

مناسب ترین متریال برای ساخت گرماکاهنده

در بخش قبل به برخی از مهم ترین متریالی که قابلیت استفاده در ساخت این قطعه دارند اشاره شد. به صورت کلی هر فلزی که رسانایی بالایی داشته باشد قابلیت استفاده در ساخت گرماگیر را دارد. بهترین متریال برای ساخت این قطعه ارزشمند طلا، نقره و مس است چرا که رسانایی بالایی دارند. اما جالب است به ندرت از طلا و مس در ساخت این قطعه استفاده میشود. مهم ترین موضوعی که در ساخت قطعات در صنعت وجود دارد صرفه اقتصادی است. اما طلا به عنوان یکی از گران ترین رساناهای موجود در بازار میباشد که به جهت قیمت بالایی که دارد در ساخت گرماگیر از آن استفاده نمیشود. مس نیز به جهت بالا بودن چگالی اغلب مورد استفاده قرار نمیگیرد. پس برای ساخت گرماکاهنده از چه فلزی میتوان استفاده کرد که علاوه بر ایفای نقش هیت سینک از جوانب دیگر نیز ایده آل باشد؟ بهترین متریال برای ساخت خنک کننده چیست که به خوبی باعث ایفای نقش هیت سینک شود؟

در پاسخ به این سوالات به فلز آلومینیوم میرسیم. همه ما به خوبی میدانیم هر یک از فلزات موجود در دنیا مطابق با جدول مندلیوف دارای ویژگی های عنصری منحصر به فردی میباشند. هر فلز باتوجه به مشخصه هایی که دارد در جایگاه های مختلف ایفای نقش میکند.

در این مورد نیز مشخص است که آلومینیوم به جهت ویژگی های ذاتی که دارد نسبت به سایر فلزات در صنعت ساخت خنک کننده برتری یافته است. اما این ویژگی ها چیست که تا این حد باعث محبوبیت این فلز شده است؟ در این بخش به برخی از مهم ترین مزایای این عصنر اشاره شده است که تمامی این ویژگی ها باعث شده است نقش هیت سینک آلومینیومی به نقش فراموش نشدنی در صنعت تبدیل شود. از جمله مزایای استفاده از آلومینیوم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقرون به صرفه بودن
  • وزن کم
  • مقاومت در برابر رطوبت
  • مقاومت در برابر ضربه
  • فاسد نشدن
  • ترک نخوردن
  • عدم انقباض
  • نقطه ذوب بالا

مقرون به صرفه بودن

همانطور که به این موضوع اشاره شد فلز طلا گزینه مناسبی برای ساخت گرماکاهنده نبود. چرا که این فلز به جهت قیمت بالایی که دارد اصلا مقرون به صرفه برای استفاده در صنعت نمیباشد. اما الومینیوم در صنعت جزء ارزان ترین انواع فلزات میباشد. پس یکی از ویژگی های مثبتی که در مورد این فلز وجود دارد قیمت مقرون به صرفه میباشد.

وزن کم و بهبود نقش هیت سینک 

مورد دیگر وزن سبک این فلز است. مس از لحاظ هادی بودن فلزی ارزشمند است اما به جهت وزن سنگینی که دارد قابلیت استفاده در صنعت خصوصا در مورد ساخت این قطعه حساس و کوچک را ندارد به همین جهت آلومینیوم که وزن سبک در عین حال رسانای زیادی دارد بهترین جایگزین میباشد.

مقاومت در برابر رطوبت

مورد دیگری که باعث شده است تا این قطعه از متریال آلومینیوم ساخته شود و از لحاظ کیفیت نسبت به سایر موارد پیشی بگیرد مقاومت در برابر نفوذ رطوبت است. این فلز در برابر آسیب های فیزیکی ناشی از رطوبت بسیار مقاوم است و این مورد از بزرگ ترین محاسن این فلز در خصوص ساخت گرماگیر میباشد.

مقاومت در برابر ضربه

علاوه بر این ویژگی ها مقاومت این قطعات فلزی در برابر ضربه نیز جزء مواردی است که میتوان از ویژگی های مثبت این عنصر ارزشمند از آن یاد کرد. در واقع ساخت گرماکاهنده با استفاده از عنصر آلومینویم باعث بهبود نقش هیت سینک در صنعت شده است.

فاسد نشدن 

فساد در تجهیزات الکترونیکی امری مهم و قابل توجه است. آلومینیوم یکی از فلزهایی است که عدم فساد پذیری آن از نکات مثبت و قابل توجه است. به همین جهت میتوان از ویژگی عدم فساد به عنوان یکی از مزیت های این فلز یاد کرد.

ترک نخوردن

شاید بتوان این مورد را در ویژگی مقاومت در برابر ضربه جای داد. اما گاها تفاوت دمایی نیز باعث ترک خوردن ابزارآلات مختلف میشود و باتوجه به آن که نقش هیت سینک در ابزار الکترونیکی بسیار حساس و کلیدی است و با کوچک ترین آسیب عملکرد کلی دستگاه دچار آسیب میشود. پس باید این مورد را نیز در نظر داشت. آلومینویم در برابر ترک های جانبی مقاوم بوده و از این حیث نیز بهترین متریال برای ساخت گرماگیر میباشد.

عدم انقباض

گرماکاهنده ها قطعات حساسی هستند که کوچک ترین تغییر در ساختار آن میتواند در نقش هیت سینک تاثیر بگذارد. در واقع کوچک ترین تغییر عملکرد این قطعه را تحت تاثیر قرار میدهد. پس انقباض آن میتواند نکته ای منفی محسوب شود. به همین جهت ویژگی عدم انقباض آلومینیوم باعث شده است این متریال جزء مناسب ترین فلز برای ساخت خنک کننده مورد استفاده قرار گیرد.

نقطه ذوب بالا 

نقطه ذوب هر فلز مقدار مشخصی است. این عدد برای هر فلز باتوجه به ویژگی هایی که دارد متفاوت است. همه ما به خوبی میدانیم که خنک کننده ها در درجه اول باید گرمای محیط را جذب کرده و پس از آن باید این گرما و حرارت را پراکنده نمایند. پس نقطه ذوب فلزاتی که در ساخت خنک کننده استفاده میشود فاکتور بسیار مهمی است.

باتوجه به آن که آلومینیوم دمای ذوبی حدود 650 درجه سانتی گراد دارد بهترین گزینه برای ساخت گرماگیر میباشد. این دمای ذوب عددی ایده آل است که برای فلزاتی که نقش هیت سینک را ایفا میکنند بسیار مناسب میباشد.

ویژگی های ظاهری
ویژگی های ظاهری

قطعا تا به اینجای مقاله که تا جدی با نقش هیت سینک آشنا شدیم ظاهر این قطعه الکترونیکی ذهن بسیاری از شما را به خود درگیر کرده است. بدون شک در این لحظه ذهن شما به در حال شبیه سازی این قطعه الکترونیکی خارق العاده است.

در رابطه با ظاهر و شکل اصلی آن باید بگوییم به صورت کلی قانون خاصی برای اشکال کلی خنک کننده وجود ندارد. باتوجه به کاربرد و ایفای نقش هیت سینک میتواند اشکال مختلفی داشته باشد.

اما اگر از ابتدای این مقاله بخاطر داشته باشید به خوبی میدانید که خنک کننده ها در گام نخست حرارت را جذب نموده و مهم ترین وظیفه گرماگیر پراکنده کردن حرارت میباشد. پس قطعا این قطعات الکترونیکی باید ساختاری متناسب برای انجام این وظیفه داشته باشند.

یکی از مهم ترین ویژگی های ظاهری خنک کننده ها پره هایی با فاصله کم میباشد. این پره ها مهم ترین نقش را در پراکنده کردن حرارت ایفا میکنند.

یکی دیگر از مشخصه های ظاهری گرماگیر که گاها مشاهده میشود آج هایی در بخش فوقانی پره ها است. در مواقع خاص که درجه حرارت تولید شده بسیار زیاد است و قصد پراکندگی سریع را داریم این آج ها تعبیه میشود تا سطح مقطع و در نتیجه آن سطح انتقال افزایش یابد.

پره ها و آج تنها مواردی هستند که میتوان به عنوان ویژگی های ظاهری گرماگیر از آن یاد کرد چرا که سایر المان های ظاهری نظیر ابعاد، قطر و… باتوجه به کاربردی که دارد متغیر خواهد بود. در واقع پره ها و آج ها در صورتی که متناسب با دستگاه های الکترونیکی ساخته شود به خوبی میتواند باعث بخبود نقش هیت سینک در ابزارآلات الکترونیکی شود.

شکل گیری گرماگیر

شکل گیری گرماگیر

یکی از مهم ترین مواردی که در ساخت گرماکاهنده ها باید از آن یاد کرد شکل ظاهری است. باتوجه به آن که امروزه نقش هیت سینک در تمامی دستگاه های الکترونیکی نقش مهم و کلیدی است پس باید این قطعات الکترونیکی قابلیت نصب در تمامی فضاهای مختلف را داشته باشد. برای این امر شکل هندسی و ابعاد امری مهم میباشد. پس طبیعتا فلزهای بنیادی که در ساخت این قطعات از آن استفاده میشود باید قابلیت شکل پذیری مناسبی داشته باشد.

در بخش های قبل به این موضوع اشاره شد که آلومینیوم مناسب ترین متریال برای ساخت گرماکاهنده است. یکی از نقاط برتری این فلز قابلیت شکل پذیری راحت و آسان میباشد. الومینیوم قابلیت تغییر شکل دارد و به راحتی میتوان آن را در زوایا و ابعاد مختلف شکل داد.

شکل پذیری آسان این قطعه نه تنها متخصصان را برای ساخت گرماگیر در ابعاد و اشکال مختلف یاری میرساند بلکه باعث شده است تا متخصصان با اجرای تکنیک های خاص تعامل گرماکاهنده با هوا را افزایش دهند. مشخص است که هرچه میزان این تعامل بیشتر باشد نقش هیت سینک بیش از پیش تقویت خواهد شد. این تعامل بالا با هوای اطراف باعث میشود نقش هیت سینک به خوبی ایفا شود. چرا که گرما و حرارت تولید شده در مدارها و قطعات دستگاه های الکترونیکی توسط این قطعه جذب شده و در نهایت این گرما از طریق تعامل با هوا با سرعت بالا پراکنده میشود.

باتوجه به آن که آلومینیوم یکی از فلزاتی است که به سادگی قابلیت تغییر شکل هندسی را دارد. متخصصان هنگام ساخت این قطعه ارزشمند با در نظر گرفتن مسائل مختلف تغییرات دلخواه را ایجاد مینمایند تا از این طریق این قطعه به بهترین شکل ممکن ایفای نقش نماید. به عنوان مثال با یک تغییر جزئی در پره ها میتوان قابلیت و نقش هیت سینک را بیش از پیش افزایش داد.

خرید هیت سینک

باتوجه به آن که در این مقاله به نقش هیت سینک به عنوان یکی از مهم ترین قطعات الکترونیکی پرداختیم قطعا نسبت به خرید این قطعه ارزشمند از مراکز معتبر که ساخت گرماگیر را توسط برترین متخصصان انجام میدهند ترغیب شدید.

قطعا خرید هیت سینک از مراکز معتبر یکی از اصلی ترین مواردی است که تمامی خریداران به دنبال آن هستند. چرا که این قطعه ارزشمند باتوجه به نقشی که در عملکرد دستگاه های الکترونیکی دارد قطعا باید بالاترین کیفیت را داشته باشد.

متخصصان پارس هیت سینک به عنوان برترین مرکز ساخت خنک کننده همواره با بالاترین میزان دقت خنک کننده های مختلف را در ابعاد و اشکال مختلف تولید مینمایند و این عامل باعث تضمین کیفیت این قطعه ارزشمند شده است.

جهت خرید هیت سینک از پارس هیت سینک تنها کافی است با شماره تلفن های مراکز فروش تماس حاصل فرمایید تا از این طریق فرآیند ثبت سفارش شما انجام شود. کارشناسان ما همواره آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرانقدر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *